Чим відрізняється сигвей від гіроскутера: основні характеристики

Сьогодні індивідуальні транспортні засоби на акумуляторах – сігвеї і гіроскутери дуже популярні. Практично скрізь можна зустріти тих, хто катається на цих новомодних девайсах. Як показує практика і теми на численних форумах, рядові користувачі не зовсім розуміють, в чому полягають відмінності сігвея від гіроскутера і що найкраще придбати.

 

Основні відмінності гіроборда від сігвея

Сігвей є двоколісний портативний індивідуальний транспортний засіб, що працює на акумуляторних батареях. Управління ним здійснюється високим кермом. За своєю ціною звичайна модель сігвея схожа з вартістю ненового бюджетного автомобіля. Саме тому сігвеї не отримали величезну популярність і широкого поширення, як очікували творці.

Але конструкція сігвея являє собою інноваційну розробку. Тому її вирішили просто модернізувати. Так з’явилася наступна сходинка еволюції подібних девайсів – гіроборд. Його дуже часто називають сігвеєм без ручки. Але це не зовсім точне визначення, так як між двома пристроями маса відмінностей.

 

Вага і габарити

Але не тільки ціна стала ключовим фактором у малій поширеності сігвея. Середня вага будь-якої моделі становить близько 25 кг. Також він досить габаритний, що не дуже зручно, коли хочеш занести його додому на 9 поверх. До речі, в стандартні ліфти він не поміщається. І взяти його з собою в магазин теж не вийде. Значить потрібно шукати додаткове місце для паркування, що створює масу нових незручностей і проблем.

Читайте также:  Дальние путешествия на велосипеде

Гіроскутер – інша справа. За своїми габаритами він не більше ніж звичайна дошка для скейта. Потрібно зайти в будівлю, в метро або в магазин? Просто приберіть дивайс в чохол або сумку і продовжуйте звичайний пішохідний рух. До того ж він не займає багато місця в кімнаті на відміну від сігвея, якому потрібно виділяти «окремий кут» або шукати затишне містечко на парковці. Остання не найкраща з ідей, враховуючи винахідливість окремих осіб, спритних на викрадення транспортних засобів. Гіроскутер ж може прекрасно поміститися і під звичайним ліжком. А це просто незамінна якість, беручи до уваги сучасну квадратуру типових квартир російських громадян.

 

Колеса

Об’ємним колесам сігвея прийшли на зміну компактні, практично самокатні їх прототипи гіроборда. До того ж 10-ти дюймові колеса відрізняються завидною прохідністю. Їх можна підкачувати. Це дає хорошу плавність ходу і більший кліренс ніж у сігвея.

Читайте также:  Первый велозаезд после зимы

Крім розмірів конструкція гіроскутеров дає більше маневреності і повну свободу рухів. Керувати такою чудо – дошкою одне задоволення. Щоб направляти її потрібно всього лише переносити вагу тіла в потрібну сторону.

Маневрові можливості гіроборда приголомшливі – він може повернутися на місці навколо своєї осі без проблем. Це дуже зручно. До того ж такий дивайс настільки компактний, що на ньому зручно їздити навіть в самий розпал години пік.

 

Швидкість і час заряду

Ці характеристики безпосередньо залежать від модифікації моделі, але якщо брати загальні дані для порівняння, то сигвей в середньому може розвивати швидкість до 15 км / г, коли у гіроскутера вона обмежується 10 км / год. Але навіщо ж високі швидкості, транспортному засобу, спочатку призначеному для прогулянок?

Що стосується заряду батареї, то його вистачає на 1,5 години для обох моделей. Однак можливості сігвея дозволяють подолати йому без підзарядки до 25 км, коли гіроскутер здатний при цих умовах проїхати до 30 км. Заряджається він 2 години, а сигвей 3,5 години.

 

Ціна

Ціновий критерій – головний визначальний фактор для більшості споживачів. І тут гіроскутер має велику перевагу. Так, в середньому сигвей дорожче гіроборда в 3 рази. Наприклад, хорошу модель гіроскутера можна купити в середньому за 20 000 руб., Коли сигвей обійдеться близько 65 000 руб.

Читайте также:  Что даст человеку велосипед?

 

Вантажопідйомність

І останній пункт, який відрізняє сигвей від гіроборда – це вантажопідйомні характеристики. Залежно від моделі сигвей може витримувати більше 120 кг, але не більше 160 кг. Це зручно і ще й тим, що на ньому можна вільно з’їздити за покупками і без проблем доставити додому великогабаритні пакети. Гіроборд же витримує граничне навантаження 120 кг.

Як показує практика, для більшості останній пункт не критичний. Його просто не беруть до уваги, особливо в світлі незаперечних переваг гіроскутера.

 

Розробники гіроборда постаралися на славу – прибрали всі недоліки сігвея, збільшивши прохідність, маневреність, зручність і значно знизивши вартість нового дивайса. Саме такі винаходи покращують наше життя, виводячи її на новий більш високий рівень.

admin