Тандем – двомісний велосипед для гарної компанії

Крім звичайних велосипедів, керованих однією людиною, є модель, в якій педалі крутять відразу двоє. Такий велосипед називається Тандем. На ньому велосипедист, який сидить попереду повністю контролює напрямок руху, відповідає за гальмування і перемикання швидкостей. В обов’язки другого велосипедиста, якого називають Стокером, входить лише крутити педалі і при бажанні фотографувати навколишні краси. Його кермо нерухомо зафіксоване на рамі і виконує функцію опори.

Чому варто купувати танедми

Тандеми дають прекрасну можливість кататися людям з різною фізичною підготовкою разом. Поїздка на такому велосипеді відмінна можливість подолати свої страхи і невпевненість, коли поруч з вами більш досвідчений велосипедист.

Ви можете вибрати модель, в якій немає вільного ходу педалей, коли працює один велосипедист, і тому на них крутити треба тільки синхронізовано. Або взяти інший варіант, де кожен крутить педалі так, як забажає і є можливість відпочивати під час руху.

Читайте также:  Энтони Делаплейс лидирует в Туре Нормандии

 

Плюси і мінуси тандемів

 

переваги:

-Підходить для велосипедистів різної фізичної підготовки. На тандемі можна вкручувати як в розслабленому, так і інтенсивному темпі і не чекати відстаючого;

-Висока швидкість;

-Вага. Вона менше ніж у двох велосипедів;

-Менше запасних деталей;

-Відмінний варіант для тих, хто боїться їздити самостійно;

-Прекрасний спосіб для батьків привчити до катання на велосипеді своїх дітей.

 

недоліки:

 

-Низька маневреність;

-Важче рухатися по вибоїстих дорогах через подовжену раму;

-Великі габарити створюють незручність при перевезенні;

-Велика вага висуває підвищені вимоги до міцності коліс.

Нюанси при управлінні двомісним велосипедом

-Переключення передач. Перш ніж це зробити перший їздець повинен повідомити про це другого, щоб той послабив тиск на педалі.

Читайте также:  Экстремальные велосипеды

-При спуску в височині тандем набирає більшу швидкість, тому його треба постійно контролювати гальмами;

-Педалювання стоячи можливо тільки злагоджено по команді першого велосипедиста і небезпечно при великій завантаженості тандему.

 

Як і при покупці звичайного велосипеда, вибирати тандем треба, перш за все, виходячи з того, де ви збираєтеся на ньому їздити, з ким і як. Зазвичай їх купують, грунтуючись на досвіді катання на двухпедальних моделях. Так любителі гірських велосипедів віддають перевагу таким же тандемам.

 

При огляді звертайте увагу на:

-Підсідельний штир з амортизатором;

– Широке кермо;

-Регульований задній винос;

-Хороші гальма;

-Легке перемикання передач;

-І контактні педалі.

Купити тандеми можна в спеціалізованих магазинах. Ціна на них, як і на звичайні велосипеди, залежить від матеріалу і наявності додаткових функцій. Звичайно ж моделі гірських тандемів коштують дорожче ніж для пересування по асфальтованих рівних дорогах. І вимогливі велолюбителі повинні розраховувати на суму понад 1000 євро.

Читайте также:  Двойной успех молодых французов на Кубке мира по велокроссу

 

Оскільки тандеми поки не так популярні як звичайні велосипеди, список його виробників не такий вже великий. У нас в країні такі моделі до сих пір поки є рідкістю. Але з кожним роком кількість їх прихильників неухильно збільшується. Адже ні що так не зближує людей, як спільна, злагоджена, приємна діяльність.

admin